1520 meter heg in Gronsveld
1520 meter heg in Gronsveld
Heggen voor verhoging biodiversiteit
Deze grondeigenaar heeft een aantal percelen grasland waarop vleesvee loopt en een boomgaard. De eigenaar wil meer biodiversiteit in de percelen brengen door het aanplanten van heggen.
De heggen passen in het Limburgs landschap en sluiten aan bij de landschapselementen in de omgeving.
In dit project wordt 1.250 strekkende meter heg aangeplant. De hoofdsoort is meidoorn (70%) met de mengsoorten sleedoorn (15%) en Gelderse roos (15%).
-
Vergroening Eiland van Schalkwijk
SBNL Natuurfonds is in de mogelijkheid gesteld om subsidiegelden en projectondersteuning aan te bieden in het kader van het Deltaplan Biodiversiteitsherstel van het Ministerie van LVVN. Deze impuls is gericht op grondeigenaren en pachters die willen bijdragen aan het versterken van het cultuurlandschap en de biodiversiteit op het eiland.
Er is budget voor het inzaaien van kruidenrijk grasland, het poten van heggen en bomen, en het realiseren van poelen en natuurvriendelijke oevers. Het project beoogt aan te sluiten bij bestaande instrumenten zoals Agrarisch Natuur- en Landschapsbeheer (ANLb), programma's in het kader van de Kader Richtlijn Water (KRW) en projecten voor de groenblauwe dooradering van het gebied.
Vergroening Eiland van Schalkwijk
-
Transitie van varkenshouderij naar regeneratieve landbouw
Boerderij Adrianahoeve is een boerderij waarop een varkenshouderij is gevestigd. Bij de boerderij hoort, 8,5 hectare huiskavel waarop wisselend maïs en gras worden geteeld.
Transitie van varkenshouderij naar regeneratieve landbouw
-
Windsingels en heggen voor voedselbos
De Jonge Voedselbosboeren in Elst krijgen € 4.250 voor de aanleg van windsingels en heggen in het Voedselbos De Laar.
Windsingels en heggen voor voedselbos